20.03.2019 15:25
Navigation
Home
News Categories
Events
Results
Photo Gallery
Video Gallery
Articles
Forum
Dance Links
Contacts
Search
VDS Jaunā mājas lapa!
New video, photo

"BBoy Ego -
The Departed"


Keita & Megija
Latest Articles
Ritas Spalvas publik...
Red Bull BNRG pier&#...
Kustības, kur&#...
Breikotājs Ronn...
Latvijas Maš...
Links

Dancebase.lv

Dance Clubs

slavenības

Belly Dance in Latvia

aferparty

Hip-hop Culture

Tap Dance

www.globaldance.info

Exotic Dance

dancer.lv

Salsa

Line Dance

IDO

IDO-Estonia

Lithuania Dance Centre

Deju Mākslas Amatieru un Profesionāļu Asociācija

Russia Dance Organization

BOTY

Machine Dance

Latvian Dancesport federation

i-deja.lv

dancerzone

pasākumu organizēšana

Forum Threads
Newest Threads
The Story / Film - C...
Vajadzīgi m$...
Īru dejas
...
Hip-hop New Style
Hottest Threads
Latvijas Kult$... [175]
Par Soul Sisters [37]
RPIVA studentu pa... [36]
Latvijas Mūz... [23]
YouTube [15]
Laiks dejot!
Pasākumi - EventsSTARPTAUTISKAIS MŪSDIENU DEJAS FESTIVĀLS \
LAIKS DEJOT 2007

No 14. līdz 19. jūnijam Rīgā norisināsies Starptautiskais mūsdienu dejas festivāls LAIKS DEJOT 2007.
Mūsdienu dejas vakari LAIKS DEJOT jau vairākus gadus ir gaidīts pasākums gan horeogrāfu, gan dejas interesentu aprindās. 2006. gada jūnijā LAIKS DEJOT nosaukumu ieguva arī starptautisks mūsdienu dejas festivāls.
Šogad festivāls notiks no 14. līdz 19. jūnijam Dailes teātrī un VEF Kultūras pilī, piedāvājot Brīvo skatuvi, Latvijas Kultūras akadēmijas Modernās dejas horeogrāfijas nodaļas studentu diplomdarbus, viesmākslinieku un Olgas Žitluhinas dejas kompānijas izrādes, kā arī dažādas meistarklases visa festivāla garumā.
BRĪVĀ SKATUVE
(14.jūnijs) dejot un sevi parādīt var ne tikai profesionāļi. Jau pagājušajā vasarā varējām pārliecināties, ka amatieru radošais potenciāls un dejas kvalitāte var būt ļoti augstā līmenī. Arī šogad festivāla LAIKS DEJOT apmeklētājiem būs interesanti vērot priekšnesumus, kas dzimst entuziasmā, dejas mīlestībā, dažādās noskaņu krāsās un kustību zīmējumos, sadarbojoties profesionālu izglītību guvušiem horeogrāfiem un dejotājiem, kuri par šo nodarbi nesaņem citu atalgojumu, kā vien gandarījumu.

JAUNIE HOREOGRĀFI
(15., 16., 19. jūnijs) Latvijas Kultūras akadēmijas Modernās dejas horeogrāfijas nodaļu šogad absolvēs 14 jauni profesionāļi. Katram no viņiem mūsdienu dejā ir savs rokraksts un intereses. Kā tālāk attīstīsies viņu radošās gaitas, rādīs laiks, bet diplomdarbi skatītāju vērtējumam būs pieejami festivālā LAIKS DEJOT.
VIESI & Olgas Žitluhinas Dejas kompānija
(16., 17., 18. jūnijs) jau gadiem Latvijas mūsdienu dejas horeogrāfi un dejotāji sadarbojas ar ārvalstu kolēģiem, bez kuriem nav iedomājama pasaules telpas un jaunāko tendenču apgūšana. Ārzemju pasniedzēji ir bieži viesi ar meistarklasēm Latvijas Kultūras akadēmijā. Šogad gaidām viesus no ASV, Bulgārijas, Lielbritānijas un Moldovas. Viskuplākais dalībnieku pulks šoreiz no ASV, piedāvājot atklāt to amerikāņu dejas pasauli, kas pastāv ārpus džeza, mūziklu kultūras un šova dejām.
Protams, LAIKS DEJOT nav iedomājams arī bez Olgas Žitluhinas dejas kompānijas Latvijas mūsdienu dejas profesionāļiem, kuri atrodas nepārtrauktā radošā procesā. Par to varēsim pārliecināties arī festivālā LAIKS DEJOT 2007. Arī šogad festivālā LAIKS DEJOT visi laipni gaidīti mūsdienu dejas tehniku, kontaktimprovizācijas, kompozīcijas u. c. meistarklasēs, kuras piedāvā Nikolass Leihters (ASV), Džena Erkerta (ASV), Terijs OKonors (ASV), Fiona Milvorda (Lielbritānija), Aleksandra Sošnikova un Sergejs Golovnea (Moldova), Olga Žitluhina (Latvija) un Ramona Galkina (Latvija).
Sīkāka informācija par meistarklasēm, to pasniedzējiem, meistarklašu cenām un pieteikšanos www.dance.lv vai dagnija_grinfelde@inbox.lv


Festivāla LAIKS DEJOT 2007 atbalstītāji: Philip Morris Latvia

Philip Morris Latvia atbalsta festivālu, lai Latvijas mūsdienu dejas māksliniekiem būtu iespēja nodemonstrēt savu talantu un tapt zināmiem starptautiskā apritē, kas ir svarīga viņu turpmākai izaugsmei, saka Philip Morris Latvia korporatīvo attiecību vadītāja Adriāna Hincenberga. Sociālais atbalsts ir daļa no Philip Morris korporatīvās kultūras. Mums kā globālam uzņēmumam ir iespēja veicināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, kur dzīvo un strādā mūsu darbinieki un viņu ģimenes. Latvijā savu atbalstu mēs novirzām tām visnepieciešamākajām sabiedrības vajadzībām, kas dod impulsu būtiskam progresam. Mēs esam gandarīti atbalstīt Latvijas mūsdienu dejas nozari tās ceļā uz atzinību Latvijā un aiz robežām.
Kā arī: Rīgas dome, VKKF, Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, Latvijas Republikas Kultūras Ministrija, ASV vēstniecība Latvijā, Latvijas Kultūras akadēmija, Dance Theater Workshop, Trust for Mutual Understanding, USArtists International, European Cultural Foundation.

Festivāla klubs:
Kapteiņa Enriko pulkstenis iespēja satikties, dalīties iespaidos, jautāt un rast atbildes, garšīgi paēst un vienkārši labi pavadīt laiku starp un ap meistarklasēm un izrādēm!
Biļetes: no 1. jūnija Biļešu Paradīzes kasēs.
Papildu informācija:
Dagnija GrīnfeldeInformācijas koordinatore mob. 29131 796 dagnija_grinfelde@inbox.lv
www.dance.lv

IZRĀŽU GRAFIKS (programmā iespējamas izmaiņas)
Ceturtdiena, 14.06.07.
Dailes teātris, Mazā zāle, plkst 16:00 un 19:00
Brīvā skatuve:
Valda Vidzemniece, Agita Elksne, Inga Raudinga, Lilija Lipora, Valerijs Oļehno, Ilze Zīriņa
Piektdiena, 15.06. 07.
Dailes teātris, Kamerzāle plkst. 16:00
Dailes teātris, Mazā zāle, plkst 19:00
Jaunie horeogrāfi
LKA Modernās dejas horeogrāfijas un pedagoģijas nodaļas 4. kursa studentu diplomdarbi
Rūta Nordmane, Svetlana Korole, Linda Mīļā,Sintija Siliņa, Līga Liberte, Anna Dubrovska, AgneseBordjukova, Vita Bekmane, Monta Vandere, Baiba Rozenfelde, Inga KrasovskaDzirnas Male Combat Squad
Sestdiena, 16.06.07.
Dailes teātris, Kamerzāle, plkst 15:00
Dailes teātris, Mazā zāle, plkst. 19:00
Jaunie horeogrāfi
LKA Modernās dejas horeogrāfijas un pedagoģijas nodaļas 4. kursa studentu diplomdarbiOlgas Žitluhinas Dejas Kompānija
Svētdiena, 17.06.07.
Dailes teātris, Mazā zāle, plkst 19:00
Viesu vakars
Dune Dance CompanyAlexandra Soshnicova & Serghei Golovnea Nicholas LeichterJan ErkertSally Doughty
Pirmdiena, 18.06.07.
Dailes teātris, Mazā zāle, plkst. 21:00
Tere OConnor Dance Company
Otrdiena, 19.06.07.
VEF Kultūras pils, plkst. 19:00
Jaunie horeogrāfi
LKA Modernās dejas horeogrāfijas un pedagoģijas nodaļas 4. kursa studentu diplomdarbi


Nikolass Leihters (www.nldnyc.org) Dejotājs Ralph Lemon Company 1993 1995. Pasniedzis meistarklases gan ASV, gan Rietumeiropā, gan Austrumeiropā, Āzijā, Kanādā. Piedalījies ADF (Amerikas Dejas festivāls), bijis viesmākslinieks daudzās starptautiskās institūcijās, ieskaitot Sarah Lawrence College, University of Iowa, George Washington University of Houston, Muhlenberg College u.c.

Džena Erkerta
(http://www.dance.uiuc.edu/faculty.html)
Džena Erkerta ir profesore un dejas nodaļas vadītāja Ilinoisas Universitātē. Ilgus gadus vadījusi dejas kompāniju Čikāgā. Viņa interesējas par pedagoģiju un uzrakstījusi grāmatu par dejas tehnikas metodiku "Harnessing the Wind," (Human Kinetics, 2003). Erkerte tiek aicināta sniegt lekcijas un meistarklases dejas tehnikā un kompozīcijā visur pasaulē.

Terijs OKonors (http://www.tereoconnordance.org)
ar horeogrāfiju nodarbojas kopš 1982. gada un radījis vairāk nekā 30 darbus savai dejas kompānijai, kā arī daudzas izrādes slavenām dejas kompānijām pasaulē, tostarp Lionas Operas baletam, White Oak Dance Project, Holandes Rotterdamse Dansgroep, Norvēģijas Carte Blanche u. c. Nesen tapusi solo horeogrāfija Indoor Man Mihailam Barišņikovam. Tere OConnor Dance uzstājušies ASV, Eiropā, Dienvidamerikā un Kanādā. Terijs OKonors saņēmis dažādus apbalvojumus, starp kuriem ir arī trīs Ņujorkas Bessie Awards, arī par 2005. gadā radīto izrādi Frozen Mommy, kura būs skatāma festivālā LAIKS DEJOT 2007. Sniedzis dažādas meistarklases ASV augstskolās un festivālos, šobrīd ir Ilionisas Universitātes pasniedzējs.

Aleksandra Sošnikova un Sergejs Golovnea (www.addm-contemporary.com)
Moldāvu dejotāji, horeogrāfi un dejas pasniedzēji, kuru sadarbība aizsākusies 1999. gadā deju grupā Voices. Būdami kontaktimprovizācijas speciālisti, viņi pasniedz meistarklases un veido kontaktimprovizācijā balstītas izrādes. Viesojušies Bulgārijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Izraēlā, Igaunijā u. c.

DUNE Dance Company (http://www.dunedance.hit.bg)
Kompānija dibināta 1986.gadā Burgasā, Bulgārijā. Visi kompānijas dejotāji ir Jaunās Bulgārijas Universitātes un Plovdivas Mākslas akadēmijas absolventi. Profesionālo izglītību papildinājuši Dance Web Scholarship programmā, UNESCO mākslinieku rezidencēs un citās programmās. Kompānijas horeogrāfe Petja Stojkova 1999.gadā saņēmusi skatītāju simpātijas balvu Margaritas Arnaudovas jauno horeogrāfu konkursā Sofijā. 2002. un 2005.gadā saņēmusi Horeogrāfa balvu nacionālajā modernās dejas jauno dejotāju konkursā Burgasā. DUNE Dance Company piedalījusies festivālos Igaunijā, Moldovā, Vācijā, Grieķijā, Rumānijā un citviet Eiropā.

Fiona Milvorda
ir skolotāja, horeogrāfe, dejotāja gan Lielbritānijā, gan ārzemēs jau 21 gadu. Sniegusi meistarklases tādām prestižām kompānijām Bedlam Dance, Shiobhan Davies Dance, Gelede Dance, Yolande Snaith Dance/ Theatre u. c. Specializējusies Franklina iztēles un Dinamiskās Centrēšanas metodē, kā arī terapeitiskajā masāžā. Vairākkārt apbalvota: Rodin Fund, Zone 3 Commission apbalvojumi, speciālā balva jauno horeogrāfu konkursā Normandijā, NESTA ( par ieguldījumu zinātnē, tehnoloģijās, mākslā) balvas stipendiāte.

Sallija Dotija
(http://www.dmu.ac.uk/faculties/humanities/pa/sdoughty.jsp)
Vairākkārt viesojusies Latvijā, pasniedzot meistarklases Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī iestudējusi dejas izrādi Fill in the Gaps ar Olgas Žitluhinas dejas kompāniju (2004) un piedalījusies ar improvizācijām mūsdienu dejas vakaros LAIKS DEJOT. Publicē rakstus un šobrīd raksta grāmatu par amerikāņu horeogrāfu Megu Stjuartu (Meg Stuart). opš 1994. gada strādā par release tehnikas un kompozīcijas pasniedzēju De Montfort University Lielbritānijā.

Olgas Žitluhinas dejas kompānija
(www.dance.lv)
Olgas Žitluhinas dejas kompānija dibināta 1996. gadā. Kompānijas horeogrāfe Olga Žitluhina ir Latvijas Kultūras akadēmijas Modernās dejas horeogrāfijas nodaļas vadītāja un festivāla LAIKS DEJOT direktore. Bijusi pasniedzēja dažādos kursos un meistarklasēs Austrijā, Krievijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Somijā u. c., veidojusi horeogrāfijas teātra un dejas izrādēm Latvijā un ārvalstīs. 2003. gadā Olgas Žitluhinas dejas kompānija sākusi iestudēt pilnmetrāžas dejas izrādes. Jau trīs darbi tapuši sadarbībā ar grupu Dzelzs Vilks. Olgas Žitluhinas dejas kompānija viesojusies ar izrādēm ASV, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā. Visi kompānijas dejotāji ir profesionāli horeogrāfi.

Posted by Edmunds on 12.06.2007 23:00:00 1 Comments · 10203 Reads · Print
Comments
Edmunds on 31.05.2007 16:29:58

AMATIERKOMPĀNIJAS

I. Raudingas Mūsdienu dejas studija / Inga Raudinga (Latvija)
_____________________________________________________________________

...kā bites uz medu...

Horeogrāfija Inga Raudinga un dejotāji; Deja Madara Makovska, Madara Juška, Eva Vancāne, Katrīne Kurzemniece, Lauma Liberte, Laura Zeibote; Mūzika Manic Street Preachers, Artie Show, Woody Herman.


Sēž varde dīķa malā, visa tāda atslābusi, saulītē kaifo, ar kājiņām ūdeni kulsta. Garām skrien zaķītis, pamanījis šo: Sveika, vardīt! Tā šim tā koķetīgi: Sveiki, zaķīt! Zaķis turpina sarunu: Nu kā ūdentiņš silts? Vardīte sapņaini: Varbūt es te sēžu kā sieviete, nevis ūdens termometrs.


TEMO S / Andris Kačanovskis (Latvija)
_____________________________________________________________________

...tas par ko es...

Horeogrāfija Andris Kačanovskis; Deja Sintija Adata, Ilona Laurēna, Ieva Zemīte, Madara Rudzinska, Ēriks Žvīgulis; Mūzika Kopējā izteiksme.


Es kādreiz gāju un domāju, ka laime ir lidot mākoņos, ka lielākās sāpes ir nobrāzts celis,... ka lielākā bauda ir saldējums... bet es izaugu.


Zvaigžņu aka / Lilija Lipora (Latvija)
____________________________________________
Par tevi, par mani, par mums

Horeogrāfija Lilija Lipora Deja Ilga Gruševa, Daira Kārkliņa, Rolands Trencis, Sveta Čistjakova, sadarbībā ar Latvijas Leļļu teātra aktieri Edgaru Liporu un Laboratory of Stage Arts dalībnieku Juri Upenieku, scenogrāfe, kostīmu māksliniece Guna Stikāne.

Izrāde vēsta par cilvēciskām attiecībām, kuras mūsdienās kļūst arvien īslaicīgākas un virspusējākas, kur dvēsele sastingusi gluži kā ciļņi brāļu kapos tā iesprostota naudas, varas, laika un tehnikas visspēcības apstākļos.


ALLEGRO / Valda Vidzemniece (Latvija)

______________________________________________________________________
Variāciju rēķini, Fokstrots

Horeogrāfija Valda Vidzemniece, Arnita Putna, Žanna Ivanova, Madara Makovska, Dina Skreitule; Deja ALLEGRO; Mūzika Emirs Kusturica.

Variāciju rēķini ir matemātikas nozare, kas pētī ekstremālā elementa eksistenci un atrašanas metodes, izmantojot apskatāmo mainīgo lielumu variācijas. Variācijas mainīgā lieluma maiņa, un meklējamais objekts ir ekstremālais noteiktā pieļaujamo objektu kopā. Varbūt dažkārt matemātikas metodes var noderēt arī mākslā? Savā izrādē mēģinām rast atbildi uz šo jautājumu, risinot savus variāciju rēķinus, cenšoties atrast mākslinieciski izteiksmīgāko lielumu. Mākslā, atšķirībā no matemātikas, summa mainās, mainot saskaitāmos vietām!


Edmunda Veizāna Modes Deju kompānija/ Valērijs Oļehno (Latvija)
_____________________________________________________________________

Ceļš uz Miami

Horeogrāfija Valērijs Oļehno; Deja Annija Eglīte, Anna Zvaigzne, Džeina Tauriņa, Līga Vuļa, Līva Ildena, Anita Līce, Adele Veinberga, Silvija Jeņina, Kristīne Niedrīte; Mūzika Charlie Clouser, The Prodigy, Chemical Brothers, Mungo Jerry.

Protams, ka citur ir labāk! Citur nav šeit... Tāds citur nemaz nepastāv, taču nezināmais vilina.
Es negribu, lai man kāds pievērš uzmanību, pašlaik man jātiek galā pašam ar sevi.
Es gribu skriet tik ātri, cik ātri tas ir iespējams, taču vispirms man noderētu iemācīties staigāt.
Man ir miljoniem trūkumu, bet nevienam tas nav jāzina.
Es būšu stiprāks, ja ticēšu sev. Es ticēšu sev, ja būšu stiprs.


Showtime / Agita Elksne (Latvija)
_____________________________________________________________________
Slēgtā teātra mēmā dzeja

Horeogrāfija Agita Elksne; Dzeja Rihards Bargais; Mūzika Gustavo, Kurts, Bū-š; Urbānais komponists Gattis.

1. daļa: kā moulenrouge pusvienos dienā
2. dala: ne kā moulenrouge pusvienos naktī
Deja gandrīz vienmēr tiek radīta skatītājam, taču šodienas skatītājs ir daudz redzējis, viņu pārsteigt ir grūti. Līdz ar to deja, cenzdamās ieinteresēt skatītāju, viņam izpatikt, ir kļuvusi bieži vien pārlieku dinamiska, ar trikiem pārsātināta, pārspīlēta. Ar šo pārspīlējumu tā nemitīgi balansē uz komiskuma robežas. Bet kas ir deja dejotājam, kad teātris ir slēgts, grims notīrīts... tad, kad vairs nav jēgas demonstrēt savu spēku, ātrumu, enerģiju un ekspresivitāti. Tad deja kļūst par emociju izpausmi, dzīvesstāstu spoguli, par liriku... savā veidā poēziju... dzeju...ZI temp.dance / Ilze Zīriņa (Latvija)
___________________________________________________
Smaragdu pilsēta

Horeogrāfija Ilze Zīriņa; Deja Agnese Bordjukova, Oksana Kitajeva, Karīna Beļajeva, Kristīne Blisiņa, Kristīne Pivovarova, Daina Vintere; Mūzika MUM, Genrich Gasparjan.

Jautājums par formu un saturu, sadzīvi un emocionalitāti, patiesību un izlikšanos. Vai iespējams viens bez otra? Vai jāmeklē robeža? Spēle ar pēkšņām formas, virzienu, skaņu, emocionālo stāvokļu maiņām.


STUDENTI


Linda Mīļā

KODS

Deja Vita Bekmane, Anna Dubrovska, Līga Liberte; Mūzika Hero.

Šķiet, ka mainās viss Tev apkārt, bet tā nav tiesa. Pasaule nemainās, mainies Tu!


Monta Vandere

SIN u96; COS u96;TG

Deja Dainis Raimonds Grūbe, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs; Mūzika Goran Bregovic.

Trīs ezīši skrien pa poda malu nav smieklīgi,bet kur es liekos lai?
Ciest nav vērts,jo viss ir lēts,bet vai tad mums vēl ir kas svēts?


Anna Dubrovska

Drupas (dejas filma)

Operators Aleksandrs Grebnevs; Montāža Olegs Aleksejevs; Izpildītāji Linda Mīļā, Svetlana Korole, Vita Bekmane.


Pasaki man, kur Austrumi, es to pusi aiztaisīšu ciet, jo man šodien negribas, lai saule riet. Un pirms
mana dvēsele sameklēs iespēju apjēgt, tā uzdrošināsies atcerēties


Sintija Siliņa
montāža / demontāža
Deja Agnese Bordjukova, Elīna Breice, Sintija Siliņa, Edgars Raginskis; Mūzika Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Frederic Chopin, Claude Debussy, Erkki-Sven Tuur, Edgars Raginskis.
do re mi fa sol la si...
bemol
do re mi fa sol la si...
flat


Rūta Nordmane

Divdesmit piektais laulības gads

Deja Olga Žitluhina un Agris Daņiļēvičs; Mūzika Chavela Vargas, Adriano Celentano, Ry Cooder un Singing Cowboys


Reiz dzīvoja vīrs un sieva. Ilgi dzīvoja. Kopā dzīvoja. Sievai apnika, ka vīrs tik skaļi elpo. Vīram nepatika, ka sievai mīļākā nagu laka bija sarkana. Bet joprojām dzīvoja kopā. Grūti bija izšķirties, ko darīt tālāk. Arī izšķirties bija grūti. Un tālāk arī nekā īpaši nebija. Un slikti jau arī nebija. Tā pienāca divdesmit sestais gads...


Dmitrijs Gaitjukevičs

Melkij

Deja Sintija Siliņa, Līga Liberte, Linda Mīļā, Agnese Bordjukova, Elīna Breice, Valērijs Oļehno u. c.; Mūzika Andrey Dergachev; Scenogrāfija Vents Āboliņš.

Šis ir stāsts par tiem, kuri tur pasauli. Manā stāstā ir vairāk jautājumu nekā atbilžu.


Līga Liberte

Sārta migla

Deja Monta Vandere, Svetlana Korole, Karīna Sadauska; Mūzika no filmas / from movie City of angels;

Pēc tā visa pienāks rīts, bet tas jau būs pavisam savādāks...

Svetlana Korole
Nošķirt, pierast, sameklēt (fragments)
Deja Rūta Nordmane, Sintija Siliņa, Karīna Sadauska, Andrejs Fiļipovs, Dmitrijs Gaitjukevičs; Mūzika A. Piazolla, M. Mathieu.
Darbā atspoguļotas dažādas dzīves situācijas, kuras vieno kopīga tēma mīlestības meklēšana un nomāktība bez tās.

Baiba RozenfeldeČemodāns un zivs (videodejas filma)
Deja Anna Ķirse, Eddy Vloeberghen; Video montāža Baiba Rozenfelde; Mūzika Nina Simonē, Sintija Siliņa.
Kāds vīriņš dzīvo pastāvīgās rūpēs par lietu, kas glabājas viņa čemodānā. Pienāk diena, kad viņs nolemj tikt no tās vaļā.


Elīna Breice
Ribas
Deja Līga Libetrte, Karīna Sadauska, Agnese Bordjukova, Kārlis Božs, Dmitrijs Gaitjukevičs, Feliks Lipskis; Mūzika Chris Lancaster, Appocoliptica.

pirmdiena. tukša. eju pa ielu. pretī nāk cilvēks. es laikam iemīlos. otrdiena. braucu pirkt jaunas bikses. pārdevējs atrod manu izmēru. es iemīlos. trešdiena. šaubīgs laiks. 15.00. ieslēdzu tv. iemīlos. ceturtdiena. gara. piektdiena. sestdiena. iemīlos. izmīlos. pārmīlos. svētdiena. ļoti gribas ēst. neviena nav. nedēļa.
mana ķīmiskā sakušana. atstāj ilgas un dziņu. dod vienību uz mirkli. bet ieročus. abējādi. uz mūžību.


Vita Bekmane

Caurie ziedi

Deja Monta Vandere, Anna Dubrovska, Linda Mīļā, Anna Ķirse; Mūzika For Tet, Biosphere, Lemongrass; Grims Ilva Verneva.

Spēks rada iekāri... Kaislības mūs plosa...


Agnese Bordjukova

Pēdas

Deja Anna Ķirse, Anna Dubrovska; Mūzika Tan Dun.

Baltas uz melna aiz manis paliek pēdas. Es tev pieskaros, un tu jau esi cits.
Tavs nospiedums dzīvo manī.
Es dzīvoju tavās pēdās.


Dzirnas puišu specvienība / Rūta Nordmane (Latvija)

___________________________________________________
Četri vīri laivā

Horeogrāfija Rūta Nordmane; Deja Andrejs Filipovs, Ģirts Bisenieks, Kārlis Božs, Kristaps Ceļmalnieks

Četri jauni vīrieši kustību valodā runās par savu skatu uz dzīvi, vērtībām un mērķiem, kuri varbūt ir sasniegti, bet varbūt sagrauti putekļos, dvēselē atstājot tikai dziedināmas plaisas un atmiņas.


Olgas Žitluhinas Dejas Kompānija / Olga Žitluhina (Latvija)
___________________________________________________________________________________
Dejot Raini Darbs procesā

Horeogrāfija Olga Žitluhina; Deja Ramona Galkina, Ilze Zīriņa, Andris Kačanovskis, Dmitrijs Gaitjukevičs, Valērijs Oļehno.


MA lo KO

Darbs procesā

Horeogrāfija Valērijs Oļehno; Deja Ilze Zīriņa, Andris Kačanovskis, Dmitrijs Gaitjukevičs; Mūzika Clint Mansell.

Izrāde tiek veltīta Janekam. Paniskas bailes no vientulības. Samierināties ar savu likteni. Eksistēt, nevis dzīvot.
Cik ilgi es izturēšu?


STARPTELPA

Horeogrāfija un koncepcija Ramona Galkina; Deja Ilze Zīriņa, Olga Žitluhina, Andris Kačanovskis, Arts Raudings, Jānis Kalašinskis, Dmitrijs Gaitjukevičs; Mūzika Jons Balke; Tērpi Kristiāna Kalniņa.

Darbs veidots, vērojot starptelpu to, kas atrodas starp iekšējo īstenību un ārējo realitāti.
Iekšējā īstenība ir tā, kas veido mūsu es iedzimtā, pārmantotā un iemantotā pieredze un tas, kā mēs sevi izjūtam un uztveram. Ārējā realitāte ir tā vide, kas atrodas ap mums telpa, laiks, cilvēki, notikumi, sabiedrība, darbs, politika, likumi, noteikumi, pienākumi, izklaide utt.
STARPTELPA atrodas vidū. Tā ir sfēra, kurā gan skatāmies atpakaļ, lai apcerētu vai analizētu savas dzīvošanas iespaidus, kas gūti ārējā realitātē, gan spēlējam iekšēju vienspēli par nākotnes vīzijām vai tikai starptelpā iespējamām situācijām.


VIESI

Džena Erkerta (Jan Erkert, ASV)
_____________________________________________________________________
Rozā puķe, dzeltens afgānis, kaķis, suns, putns un peldcepure

Izrāde balstīta refleksijā Klātbūtne no Dženas Erkertas grāmatas Iejūdzot vēju: Dženas Erkertas dejas apmācības māksla

Horeogrāfija un izpildījums Jan Erkert; Mūzika "Solstice and Renaissance" by The Chicago Mass Ensemble; Skaņu inženieris Joel DeBoer; Video mākslinieks Paul Hettel; Video attēli Sara Livingston, Carlo Di Palma, Harold Rosson, Charles Rosher; Attēli no "Red Desert," "Dangerous When Wet," and "On an Island with You"; Operators Ted Hardin; Tērpi Jan Erkert.

Atbalsta Brolly Arts, a Utah non-profit organization dedicated to supporting and producing the work of independent artists.

Rozā puķe, dzeltens afgānis, kaķis, suns, putns un peldcepure ir multimediāls darbs, kas apvieno video, tekstu un kustību. Kinorežisors no Čikāgas Pols Hetels ir radījis video tēlus. Dejotājai ieejot kustīgajos tēlos, kas projicējas uz peldoša auduma, tiek satiktas gan atmiņas, gan nākotnes sapņi. Sapnis ar stāsta struktūru ir maigs un humoristisks skatījums uz mūsu centieniem dzīvot šajā mirklī, būt klātesošiem.


Nikolass Leihters (Nicholas Leichter, ASV)
_________________________________________________________________________
Dzīvnieks

Horeogrāfija un izpildījums Nicholais Leichter; Mūzika Everything But the Girl.

Atbalsta Evolving Arts, Inc.(DNA) and Virginia Commonwealth University Dance and Choreography Department (funding provided by The Carpenter Foundation).

Dzīvnieks (1997) 7 minūtes garais Nikolasa Leihtera klasiskais solo apvieno mīmiku, žestus un mūsdienu deju, lai vēstītu par urbānās dzīves saraustītajām enerģijām.


Aleksandra Sošnikova, Sergejs Golovnea (Alexandra Soshnicova, Serghei Golovnea, Moldova)
_____________________________________________________________________

Intimitātes

Horeogrāfija un režija Steve Batts (Ziemeļīrija); Horeogrāfija un deja Alexandra Sosnicova; Serghei Golovnea (Moldova); Mūzika Daniel Weaver.

Kas ir intimitāte? Sievietes un vīrieša attiecībām ne vienmēr jābūt erotiskām. Kur ir robeža starp mēs esam draugi un mēs esam pāris? Ko nozīmē sievietei labākais draugs vīrietis? Kas notiek, kad draugi kļūst par mīļākajiem vai kad mīļāko attiecības pārtop intīmā draudzībā?
Intimitātes ir jauna dejas teātra izrāde, kurā iztirzāti šie jautājumi. Izrādi radījis Stīvs Batss (Steve Batts) sadarbībā ar Aleksandru Sošnikovu un Sergeju Golovnea.

Sallija Dotija (Sally Doughty, Lielbritānija)
___________________________________________________________________
Radio deja

Horeogrāfija un deja m Sally Doughty

Radio deja ir rezultāts izpētes procesam, kur improvizācija ir kā dokumentācijas līdzeklis. Darbs ir foto projekta turpinājums. Projekts skatās uz izmantojamības idejām caur atrastu apģērba gabalu atrašanu, fotografēšanu un otrreizēju pārstrādi. Šīs idejas sasaucas ar kustību improvizāciju un darbs velk paralēles starp šīm divām sfērām. Tas ir arī cieņas apliecinājums visiem maniem dejas varoņiem...


DUNE Dance Company / Petja Stojkova (Bulgārija)
___________________________________________________________________________________
DANZA

Koncepcija un horeogrāfija Petya Stoykova; Deja Margarita Yanakieva, Petja Andreeva, Vladimir Grudev; Mūzika Brahms, Dvorak, Mascagni, Tchaikovsky, etc.

DANZA ir fizikālā teātra izrāde, kas meklē dejas kvalitāti ikdienā kā neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Izrādes galvenās tēmas ir ikdienišķu kustību muzikalitāte un dejas uztveres dažādie veidi. DANZA teksts būvēts uz žestu organisku interpretāciju un situācijām, kas tiek izspēlētas klasiskajā mūzikā.

Tere OConnor Dance (ASV)
___________________________________________________________________________________
Sasalusī māmiņa

Horeogrāfija un režija Tere OConnor; Deja Hilary Clark, Erin Gerken, Heather Olson, Matthew Rogers, and Christopher Williams; Mūzika James F. Baker and Tere OConnor; Gaismu dizains Brian MacDevitt; Gaismas Michael O'Connor.

Izrādes tapšanu atbalsta "The DNA Project", a program of Arts International through the generous support of the Andrew W. Mellon Foundation. Additional support has been provided by The Rockefeller Foundation/MAP Fund, the National Endowment for the Arts, Altria Group, Inc., Bossak/Heilbron Charitable Foundation, The Vapnek Family Foundation; and with public funds from the New York State Council on the Arts, a State agency.

Viesizrādi Latvija atbalsta USArtists International, a program of the National Endowment for the Arts and managed by Mid Atlantic Arts Foundation. Additional funding is provided by the Rockefeller Brothers Fund.

Sasaldētā Māmiņa ir pilna vakara izrāde, kura attīrīta no jebkurām teatrāla priekšnesuma pazīmēm un slēpta stāsta. Imitējot veidu, kādā cilvēka prāts formulē domu, darbs novieto dažādus kustības elementus tiešā tuvumā, lai radītu nozīmi. OKonora neticami daudzpusīgie dejotāji ved skatītāju elipses formas ceļojumā, kas pārveido tagadnes pasaulīgās bailes satraucošā un melna humora pilnā protestā. Oriģinālais skaņu celiņš, kura autori ir izrādes horeogrāfs un viņa ilgtermiņa sadarbības partneris Džeimss Beikers, iekļauj arī dejotāju balsis kopējā ainavā. Pirmizrāde 2004. gada decembrī Ņujorkā. 2005. gadā Sasaldētā māmiņa saņēma vienu no pasaules prestižākajām balvām horeogrāfijā Bessies Award. Tā Terija OKonoram bija trešā.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Login
Username

PasswordRequest a forgotten password.
Users Online
Guests Online: 2
No Members Online

Registered Members: 1,942
Newest Member: Kjencis
Deju grīdu nopirkt!
Deju grīdu nopirkt!
Links

Karine Dance

glamorous

Funky

Stoptime

Kaprīze

Dzirnas

Jumpbboys

Soul of Dance

Savannadance

Dance PRO

Olga Žitluhina Dance Company

New Style

Arabeska

Lets dance

Todes

Benefice

Fandango

Kdance studio

Intriga

Most Wanted Dance Studio

tanec.lv

Leona

Dance Attack

Jamstyle

MDS

Clock
Latest Comments
02.05 19:45
SIA RTU-BT 1 Ēdinā..
.

15.04 22:50
Sami svoi - oficiālais treil...

05.04 14:00
[youtube]http://www.
youtube.com/w...

05.04 12:20
Markus Riva un Most Wanted [yout...

10.03 22:05
rezultāti: Street sada...

02.03 00:57
Aptuvenais taimings! Aptuveni pr...

27.01 14:15
Sakiet lūdzu, kad ta reģ...

12.01 14:06
HipHop Keskya: [youtube]http:/...

12.01 14:05
House Ita: [youtube]http://www.
y...

12.01 14:05
HipHop Keskya: [youtube]http:/...