24.03.2019 22:04
Navigation
Home
News Categories
Events
Results
Photo Gallery
Video Gallery
Articles
Forum
Dance Links
Contacts
Search
VDS Jaunā mājas lapa!
New video, photo

"BBoy Ego -
The Departed"


Keita & Megija
Latest Articles
Ritas Spalvas publik...
Red Bull BNRG pier&#...
Kustības, kur&#...
Breikotājs Ronn...
Latvijas Maš...
Links

Belly Dance in Latvia

Dancebase.lv

pasākumu organizēšana

aferparty

slavenības

dancerzone

Exotic Dance

Machine Dance

Tap Dance

Line Dance

Dance Clubs

Deju Mākslas Amatieru un Profesionāļu Asociācija

Lithuania Dance Centre

IDO-Estonia

IDO

Hip-hop Culture

Russia Dance Organization

www.globaldance.info

dancer.lv

BOTY

i-deja.lv

Latvian Dancesport federation

Salsa

Forum Threads
Newest Threads
The Story / Film - C...
Vajadzīgi m$...
Īru dejas
...
Hip-hop New Style
Hottest Threads
Latvijas Kult$... [175]
Par Soul Sisters [37]
RPIVA studentu pa... [36]
Latvijas Mūz... [23]
YouTube [15]
Baleta Zvaigznes Jūrmalā
Pasākumi - Events
news: Anastasija Matvijenko.JPG

Festivālam "Baleta Zvaigznes Jūrmalā" - 10 gadu jubileja


Baleta svētkiem Jūrmalas pilsētā ir sena vēsture, jau kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem ierasts, ka augusts Jūrmalā ir arī baleta mēnesis. Tradīcija organizēt baleta festivālu atdzima 1999.gadā un starptautiskais festivāls Baleta Zvaigznes Jūrmalā" jau ir ieguvis savu skatītāju loku, kas novērtē iespēju redzēt augstvērtīgu mākslinieku sniegumu no dažādām pasaules valstīm.

Baleta festivāla tradīciju Jūrmalā atdzīvināja Latvijas Nacionālās operas baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš līdz šim ir bijis visu festivālu mākslinieciskais vadītājs. Patiecoties Aivara Leimaņa pieredzei un profesionālajai darbībai, Dzintaru koncertzālei izdodas piesaistīt gan pasaulslavenus baleta māksliniekus, gan arī jaunus talantus.

7.augustā plkst. 20:00 koncertā uz Dzintaru koncertzāles skatuves baleta mākslas cienītājus priecēs Sanktpēterburgas Marijas teātra zvaigznes Anastasija Matvijenko un Andrejs Batalovs. Kopš 2007.gada Anastasija ir primabalerīna Sanktpēterburgas Mihailovska operas un baleta teātrī Krievijā. Balerīna ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, godalgota 6.Starptautiskajā Serža Lifara baleta mākslinieku konkursā un Starptautiskajā baleta mākslinieku konkursā Varnā (Bulgārija). Anastasijas repertuārā ir tādas lomas kā Aurora baletā Apburtā princese, Odeta baletā Gulbju ezers", Žizele baletā Žizele", Medora baletā Korsārs", un daudzas citas vadošās lomas.

Anastasijas partneris Andrejs Batalovs ir izcils baletdejotājs, daudzu starptautisku baleta konkursu laureāts (Budapeštā, Nagoijā, Parīzē, Maskavā). Aleksandrs vairākus gadus ir bijis Dānijas karaliskā baleta solists. Kopš 1996.gada virtuozais dejotājs ir Sanktpēterburgas Marijas teātra solists un dejojis vadošās lomas daudzos baletos, dažas no lomām - Džeims baletā Silfīda", Princis Riekstkodī", Alī baletā Korsārs", Bazils baletā Dons Kihots".

Viens no spilgtākajiem baletdejotājiem baleta festivālā būs Džovanni di Palma, kurš ir Nicas, Romas un Drēzdenes baleta solists. Baletdejotājs ir dejojis Romeo lomu Dž. Kranko iestudētajā baletā Romeo un Džuljeta", kā arī piedalījies Gala koncertos visā pasaulē (ASV, Itālija, Francija).

Jūrmalā viesosies arī baleta pāris Kristīne un Aleksejs Terentjevi. Kristīne regulāri koncertē Kanādā, Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Holandē, Ukrainā, Rumānijā, Austrijā, Vācijā. 2008.gadā 23.Starptautiskajā baleta mākslinieku konkursā Varnā balerīna ieguva zelta medaļu. Dejotājai piemīt izteiksmīgums, viegla lēcienu tehnika un stabils fuete.

Būs skatāma arī Hamburgas baleta, viena no vadošajiem pasaules baletiem, soliste Anna Laudere. Iepriekš uz Dzintaru koncertzāles skatuves Anna ir dejojusi kā Rīgas horeogrāfijas skolas skolniece, šoreiz pirmo reizi Latvijā dejos ar savu partneri Edvīnu Revazovu (Ukraina).

Vēl baleta festivālā dejos Flandrijas Karaliskā baleta solisti Eva Devaele (Beļģija) un Hovards Kuintero (Kuba), Latvijas Nacionālā baleta solisti Elza Leimane, Sabīne Guravska, Baiba Kokina, Raimonds Martinovs un ekspresīvais dejotājs Ulvi Azizovs (Azerbaidžāna), kā arī LNO kordebalets.


Par godu festivāla jubilejai Dzintaru koncertzāles mazās zāles centrālajā foajē būs skatāma izstāde par baleta vēsturi Jūrmalā un Latvijā - Deja un dzīve", kuru no 7.augusta līdz 14.augustam bez maksas varēs apmeklēt ikviens baleta mākslas cienītājs.

Uz tikšanos Dzintaru koncertzāles baleta svētkos 7.augustā plkst. 20:00!Kristīne Stivriņa,

Projektu vadītājas asistente

E-pasts: kristine@dzk.lv

Tālr. 67762117


Posted by Edmunds on 27.07.2009 12:25:54 2 Comments · 8596 Reads · Print
Comments
dannebrexton on 04.08.2009 04:57:26
So beautiful ;*
Edmunds on 06.08.2009 22:10:06
Rīt, 7.augustā plkst. 20:00, Dzintaru koncertzālē norisināsies Starptautiskā baleta festivāla Baleta zvaigznes Jūrmalā 10 gadu jubilejas koncerts, kurā piedalīsies Sanktpēterburgas Marijas teātra zvaigznes Anastasija Matvijenko un Andrejs Batalovs, kā arī baleta mākslinieki no dažādām pasaules valstīm.
Koncerta laikā Starptautiskais labdarības fonds pasniegs Djagiļeva ordeni Dzintaru koncertzāles Valdes priekšsēdētājam Andrejam Kondratjukam, Dzintaru koncertzāles mākslinieciskajam vadītājam Ļevam Ostrovskim un Latvijas Nacionālās Operas galvenajam baletmeistaram Aivaram Leimanim par ieguldījumu kultūras veicināšanā un attīstībā. Ordeni pasniegs Djagiļeva centra prezidente Natālija Korzuna.
Sergejs Djagiļevs (1872-1929), krievu baletmeistars un impresārijs, bijis krievu baleta sezonu organizētājs Parīzē. Šogad pasaulē tika plaši atzīmēta Sergeja Djagiļeva krievu baleta sezonas Parīzē simtgade.
Par godu festivāla jubilejai Dzintaru koncertzāles mazās zāles centrālajā foajē būs skatāma Jūrmalas muzeja rīkota izstāde par baleta vēsturi Jūrmalā un Latvijā Deja un dzīve, kuru no 7. līdz 12. augustam bez maksas varēs apmeklēt ikviens baleta mākslas cienītājs.

Kristīne Stivriņa,
Projektu vadītājas asistente
E-pasts: kristine@dzk.lv
Tālr. 67762117
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Login
Username

PasswordRequest a forgotten password.
Users Online
Guests Online: 2
No Members Online

Registered Members: 1,942
Newest Member: Kjencis
Deju grīdu nopirkt!
Deju grīdu nopirkt!
Links

Karine Dance

Intriga

Jumpbboys

Olga Žitluhina Dance Company

Dance PRO

Stoptime

Leona

tanec.lv

Arabeska

Dzirnas

Funky

Jamstyle

Benefice

Kaprīze

New Style

Kdance studio

Dance Attack

Savannadance

Soul of Dance

Fandango

Todes

Most Wanted Dance Studio

Lets dance

glamorous

MDS

Clock
Latest Comments
02.05 19:45
SIA RTU-BT 1 Ēdinā..
.

15.04 22:50
Sami svoi - oficiālais treil...

05.04 14:00
[youtube]http://www.
youtube.com/w...

05.04 12:20
Markus Riva un Most Wanted [yout...

10.03 22:05
rezultāti: Street sada...

02.03 00:57
Aptuvenais taimings! Aptuveni pr...

27.01 14:15
Sakiet lūdzu, kad ta reģ...

12.01 14:06
HipHop Keskya: [youtube]http:/...

12.01 14:05
House Ita: [youtube]http://www.
y...

12.01 14:05
HipHop Keskya: [youtube]http:/...