19.03.2019 02:30
Navigation
Home
News Categories
Events
Results
Photo Gallery
Video Gallery
Articles
Forum
Dance Links
Contacts
Search
VDS Jaunā mājas lapa!
New video, photo

"BBoy Ego -
The Departed"


Keita & Megija
Latest Articles
Ritas Spalvas publik...
Red Bull BNRG pier&#...
Kustības, kur&#...
Breikotājs Ronn...
Latvijas Maš...
Links

Belly Dance in Latvia

www.globaldance.info

aferparty

Tap Dance

Deju Mākslas Amatieru un Profesionāļu Asociācija

dancer.lv

Dance Clubs

Dancebase.lv

Hip-hop Culture

Russia Dance Organization

pasākumu organizēšana

Lithuania Dance Centre

i-deja.lv

Salsa

slavenības

BOTY

dancerzone

Machine Dance

Exotic Dance

Line Dance

IDO

IDO-Estonia

Latvian Dancesport federation

Forum Threads
Newest Threads
The Story / Film - C...
Vajadzīgi m$...
Īru dejas
...
Hip-hop New Style
Hottest Threads
Latvijas Kult$... [175]
Par Soul Sisters [37]
RPIVA studentu pa... [36]
Latvijas Mūz... [23]
YouTube [15]
Baltijas baleta festivāls
Pasākumi - Events 15. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls notiks no 16. līdz 29.aprīlim

Preses konference par festivāla norisi - 8.martā plkst.14.00Cienījamie žurnālisti, jūs esat laipni aicināti 8.martā plkst. 14.00 Hotel de Roma 1.stāva Konferenču zālē uz preses konferenci par 15. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmu un tās dalībniekiem. Preses konferencē piedalīsies festivāla direktore Lita Beiris, Francijas vēstniecības Latvijā kultūras un sadarbības padomnieks un Francijas kultūras centra direktors Žans Luiss Lepretrs (Jean-Louis Lepretre), ASV Informācijas centra pārstāvis, Gētes institūta Rīgā pārstāve Antra Balode, Holdinga KOLONNA akcionāre Ieva Plaude - Rēlingere.


Šogad Starptautiskais Baltijas baleta festivāls notiks no 16. līdz 29. aprīlim un divu nedēļu ietvarā piedāvās kompaktu, toties izaicinoši dinamisku laikmetīgās dejas garā ieturētu programmu, kas iesāksies tradicionāli ar atklāšanas koncertu Rīgas Dzelzceļa stacijā 16.aprīlī plkst.17.00.


"Šogad izvēlējāmies un uzaicinājām festivāla programmā piedalīties deju kompānijas, kas spētu "sapurināt" skatītāju emocijas, spētu uzmundrināt un iedvesmot ikvienu, dotu ticību saviem spēkiem ikdienā. Francijas Georges Momboye deju grupa un Rastas Tomasa (ASV) deju kompānija ir uzstājušās uz daudzām pasaules skatuvēm. Abu deju grupu izrādes būs vēl kas nebijis Latvijā, jo tik dinamiska, enerģētiski piepildīta horeogrāfija šeit nav redzēta," stāsta festivāla direktore Lita Beiris.


Šogad festivāla galvenie atbalstītāji ir Rīgas Brīvosta un "Latvijas Mobilais telefons". "Šajā laikā finansiālā atbalsta meklējumi ir nesalīdzināmi grūtāki nekās tas bija iepriekš, tādēļ esmu bezgala pateicīga ikvienam mūsu atbalstītājam, kas dod savu artavu tajā, lai šogad Latvijas skatītājiem varētu piedāvāt augstākā līmeņa profesionāļu uzstāšanos," uzsver L.Beiris. "Mūsu festivāla galvenais uzdevums ir Latvijas skatītājiem popularizēt deju, dot priekšstatu par tām norisēm un aktualitātēm pasaules dejas un baleta ainā, ko vērts zināt un redzēt," piebilst festivāla direktore.


16.aprīlī Rīgas Dzelzceļa stacijā notiks Festivāla atklāšanas koncerts. Atklāšanas koncerta dalībnieki un programma tiks izziņota atsevišķi.


19.aprīlī Latvijas Nacionālājā operā un 21.aprīlī Venstpils teātra namā "Jūras vārti" notiks Francijas Georges Momboye deju grupas izrāde "BOYAKODAH". Šo izrādi būs iespējams piedāvāt Latvijas skatītājiem, pateicoties Latvijas Mobilā Telefona" un Francijas kultūras centra atbalstam.

Georges Momboye deju grupu 1992. gadā dibinājis Kotdivuāras horeogrāfs Žoržs Momboje un grupā dejo ap 50 dejotāju. Kompānijas projekti piedalījušies un godalgoti daudz dažādos starptautiskos deju festivālos. Ž.Momboje tiek uzskatīts par jaunās horeogrāfu paaudzes uzlecošo zvaigzni.

Ž. Momboje radošajā darbā izmanto gan afrikāņu tradicionālās, gan klasiskās un laikmetīgās dejas iespaidus, gan hip hop dejas elementus, apvienojot, sapludinot vienā veselumā labāko no minētajiem deju žanriem. Viņa horeogrāfiju raksturo atvērts un cieņpilns skatījums uz kultūras atšķirībām un īpatnībām kā spēka un unikalitātes avotu. Liela nozīme horeogrāfa darbos ir arī mūzikai un precīzai telpas izjūtai. Mombojes izrādes uzrunā cilvēkus ikvienam saprotamā dejas valodā - tās ir oda ķermeņu radošajai enerģijai un dejas universālajam ritmam.

Izrāde "BOYAKODAH" (tulkojumā - laime') ir īsts dzīves slavinājums, kurā, meklējot līdzsvaru starp ķermeni un dvēseli, ritmu un klusumu, horeogrāfs centies attēlot cilvēka galējās alkas pēc laimes un baudas. Izrādes laikā uzskatuves uzstāsies gan dejotāji, gan mūziķi.

Labākam priekšstatam par to, ko varam sagaidīt 19. un 21. aprīlī uz Latvijas skatuvēm pievienojam saiti internetā, kur var noskatīties fragmentus no šīs deju izrādes:

http://video.google.com/videoplay?docid=5495016678338171943

Plašāka informācija internetā par šo deju grupu meklējama:

http://www.ladanse.com/momboye/cie/uk/index.html


23.aprīlī Rīgas Mākslas telpā Baleta festivāls organizē vēl nebijušu notikumu - deju maratonu, kurā piedalīsies Rīgas deju grupas un, kurā skatītājiem būs iespēja izbaudīt gan laikā, gan telpā vērienīgu deju žanru miksli. Plašāka informācija par šo pasākumu tiks sniegta preses konferencē.


27.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks festivāla kulminācijas notikums - Gala koncerts, kurā klasisko un laikmetīgo deju izdejos baleta zvaignes no Amerikas, Krievijas, Latvijas, Igaunijas, Nīderlandes, Čehijas, Zviedrijas un Baltkrievijas.


28.aprīlī Rīgas kongresu namā un 29.aprīlī Preiļu novada kultūras centrā uzstāsies Rastas Tomasa deju kompānija ar šovu Bad Boys of Dance.

Šo deju grupu dibinājis dejotājs Rasta Tomass. Kompānijā apvienojušies vistalantīgākie un daudzpusīgākie pasaules dejotāji, kuri, pateicoties spējai dejā izdarīt visu", bieži tiek dēvēti par rītdienas dejotājiem" vai hibrīdiem". Grupas iztēles bagātajos un izklaidējošajos šovos apvienojas baleta, kabarē, moderno deju, hiphopa, akrobātikas un pat Austrumu cīņu elementi, kurus dejotāji miksē pārsteidzoši organiski. Visiem saprotamajā, izcilajā un aizraujošajā Bad Boys of Dance dejas stilā dominē fiziska veiklība, raupja vīrišķība un tehniska perfekcija. Grupa debitēja 2007. gadā 75. Džeikoba Pilova Deju festivālā.

Intrigai jāpiebilst, ka Latvijā sliktajiem puišiem dejas šovā piebiedrosies arī meitene.

Labākam priekšstatam par to, ko varam sagaidīt 28. un 29. aprīlī pievienojam saiti internetā, kur var noskatīties fragmentus no šīs deju kompānijas snieguma:

http://www.youtube.com/watch?v=BmOUdLzIYRg

Plašāka informācija internetā par šo deju grupu meklējama:

http://www.badboysofdance.com/


Tradicionāli festivāla programmā tiek piedāvātas arī izstādes par deju tematiku.

21.aprīlī Mencendorfa namā tiks atklāta fotoizstāde "Dejas māksla skatuves telpā", kurā būs skatāmi gan Latvijas, gan Krievijas fotogrāfu darbi. Izstāde būs skatāma līdz 10.maijam.


1.aprīlī Gētes institūtā Rīgā tiks atklāta fotoizstāde In Memoriam Pina Bausch"

Pīna Bauša ir leģendāra horeogrāfe. Pīna Bauša nekad neinteresējās par tīro, absolūto un abstrakto deju un tukšu kustību. Viņas interese bija teatrāli tēli, sociālkritiski motīvi un reālistiski elementi. Viņas dejotāji kļuva par indivīdiem ar savu aizraušanos, dīvainībām un trikiem. 80. gados Pīna Bauša attīstīja to uzvedumu stilu, kas noteica visu viņas turpmāko karjeru: reālā uzveduma radīšana vienmēr sekoja pēc intensīva izpētes darba, ko dažādās valstīs veica visa kompānija. Gētes institūti pasaulē atbalstīja šo horeogrāfei tik nozīmīgo sagatavošanās darbu attiecīgajā valstī. 1999. gadā Pīna Bauša un viņas dejotāji ar Gētes institūta atbalstu ilgāku laiku pavadīja Ungārijā. Viņi apceļoja zemi un iepazinās ar tās ikdienu un kultūru. Tam sekoja mēģinājumu laiks Budapeštas deju teātrī Trafó. No gūtajiem iespaidiem tapa uzvedums Wiesenland / Zöld föld (Pļavu zeme), kas 2000. gada maijā trīs vakaros bija skatāms Budapeštas Vígszínház. Fotoizstāde IN MEMORIAM PINA BAUSCH" piedāvā izlasi ar šīs izrādes skaistākajiem mirkļiem, kurus fotogrāfijās iemūžinājusi Klāra Langa (Klára Láng).

Pīna Bauša mira 68 gadu vecumā 2009. gada 30. jūnijā. Viņas godīgums, zinātkāre un objektivitāte arvien pārsteidza ikvienu, kas viņu bija iepazinis.

Izstādes atklāšanas viesi varēs noskatīties filmu Meklējot deju - Pīnas Baušas citādais teātris" (Auf der Suche nach Tanz - Das andere Theater der Pina Bausch"). Arī izstādes laikā, 14.aprīlī un 21.aprīlī Gētes institūtā Rīgā tiks demonstrētas filmas ar un par Pīnu Baušu. Izstāde Rīgā būs skatāma līdz 3.maijam. Pēc tam no 12.maija līdz 11.jūnijam šī izstāde būs aplūkojama arī Daugavpils universitātē.


No 23. līdz 28.aprīlim viesizrādes Latvijas pilsētās uzsāks Sanktpēterpurgas deju kompānijas Kannon Dance Center. Šī Natālijas Kasparovas vadītā deju kompānija dibināta 1999 gadā. Grupas dejotāju izkopuši virtuozu deju tehniku un vienlīdz labi izpilda gan džeza, gan laikmetīgo horeogrāfiju. Viņiem raksturīga novatoriska dejas valoda un tīras, smalkas un elegantas kustības. Jāpiebilst, ka visi grupas dejotāji ir pedagogi Deju skolā Kannon Dance.

Kannon Dance Center aktīvi uzstājas Krievijā, Amerikā, Čehijā, Vācijā un Baltijas valstīs. Deju grupas mākslinieciskā vadītāja Natālija Kasparova ir horeogrāfe lielākajai daļai šīs kompānijas izrādēm. Latvijas pilsētās Kannon Dance Center uzstāsies ar uzvedumu Dejas ritmu krustcelēs".

Plašāka informācija internetā par šo deju grupu meklējama:

http://www.kannondance.ru/Biļetes uz festivāla pasākumiem var iegādāties Biļešu paradīzes, Biļešu servisa" un LNO kasēs kā arī pasākumu norises vietās. Biļešu cena: Ls 5 - 32.


Festivāla atbalstītāji: Rīgas Brīvosta, "Latvijas Mobilais telefons", "Kolonna", t/c "Origo", a/s "Latvijas dzelzceļš", Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Francijas kultūras centrs, ASV Informācijas centrs, Tria Robit , Live Riga.
http://www.ballet-festival.lv/
Informāciju sagatavoja:

Mairita Brice

15. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla

sabiedrisko attiecību vadītāja

E_pasts: mairita.brice@hotmail.com

..balletfest@inbox.lv

Mob.tālr. 29216158

NO KLASIKAS LĪDZ AVANGARDAM


15.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

16. - 29.aprīlis

PROGRAMMA


16.aprīlis 17.00 FESTIVĀLA ATKLĀŠANA Rīgas Dzelzceļa stacijā


19.aprīlis 19.00 Georges Momboye deju grupas (Francija) izrāde "BOYAKODAH"

Latvijas Nacionālajā operā


21.aprīlis 17.00 Izstādes "Dejas māksla skatuves telpā" atklāšana

Mencendorfa namā


21.aprīlis 19.00 Georges Momboye deju grupas (Francija) izrāde "BOYAKODAH"

Ventspils teātra namā "Jūras vārti"


23.aprīlis 18.00 Dejas maratons Rīgas mākslas telpā


27.aprīlis 19.00 GALA KONCERTS Latvijas Nacionālā operā.

Piedalās pasaules baleta zvaigznes no ASV, Zviedrijas, Krievijas, Igaunijas ,Latvijas, Nīderlandes, Čehijas, Baltkrievijas


28.aprīlis 19.00 Rastas Tomasa deju kompānijas(ASV) šovs "BAD BOYS OF

DANCE" (ASV)

Rīgas Kongresu namā


29.aprīlis 19.00 Rastas Tomasa deju kompānijas( ASV) šovs "BAD BOYS OF

DANCE" (ASV)

Preiļu novada kultūras centrā


23. - 28.aprīlis Kannon Dance Center (Sanktpēterburga) viesizrādes Latvijas pilsētās


Posted by Edmunds on 17.03.2010 18:15:29 1 Comments · 4078 Reads · Print
Comments
Rondo on 26.05.2010 15:37:23
tas bija brīnišķīgi parādīt! Diemžēl es nevarēju redzēt visu pats savām acīm, bet tāpēc, ka video ruļļos, piemēram, http://www.videorolls.com/watch/15-Starptautiskais-Baltijas-baleta-festiv%C4%81ls-notiks-no-16-l%C4%ABdz-29-apr%C4%ABlim man izdevās iegūt šo labākos iespaidus no festivāla.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Login
Username

PasswordRequest a forgotten password.
Users Online
Guests Online: 2
No Members Online

Registered Members: 1,942
Newest Member: Kjencis
Deju grīdu nopirkt!
Deju grīdu nopirkt!
Links

Dzirnas

Jamstyle

Kaprīze

Karine Dance

Benefice

glamorous

Most Wanted Dance Studio

Lets dance

Kdance studio

Arabeska

New Style

Savannadance

Fandango

Dance PRO

Olga Žitluhina Dance Company

Soul of Dance

Stoptime

Funky

tanec.lv

Jumpbboys

Intriga

Todes

Dance Attack

Leona

MDS

Clock
Latest Comments
02.05 19:45
SIA RTU-BT 1 Ēdinā..
.

15.04 22:50
Sami svoi - oficiālais treil...

05.04 14:00
[youtube]http://www.
youtube.com/w...

05.04 12:20
Markus Riva un Most Wanted [yout...

10.03 22:05
rezultāti: Street sada...

02.03 00:57
Aptuvenais taimings! Aptuveni pr...

27.01 14:15
Sakiet lūdzu, kad ta reģ...

12.01 14:06
HipHop Keskya: [youtube]http:/...

12.01 14:05
House Ita: [youtube]http://www.
y...

12.01 14:05
HipHop Keskya: [youtube]http:/...